Andrzej Bembenista

Andrzej
Bembenista

Mieszkaniec Laszczek. Ma 43 lata. Żonaty, Tata wspaniałego Syna. Z wykształcenia politolog. Studiował na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, specjalizacja marketing polityczny; autor publikacji o populizmie i przywództwie. Ukończył także studia podyplomowe na Akademii Leona Koźmińskiego w specjalizacji zarządzanie i marketing. Jest przedsiębiorcą w branży ogrodniczej działającym na polskim oraz międzynarodowym rynku. Angażuje się charytatywnie, społecznie i jako członek rady sołeckiej.

Andrzej w swych działaniach w radzie gminy chce skupić się na poprawie bezpieczeństwa pieszych oraz zrównoważonym rozwoju urbanistycznym i infrastrukturalnym z poszanowaniem walorów przyrodniczych w naszej gminie.

Lista zagadnień, które winny być podjęte w najbliższej kadencji obejmuje:

Bezpieczeństwo publiczne: współpraca z lokalnymi służbami porządkowymi, inicjatywy mające na celu poprawę oświetlenia ulic, instalacja monitoringu, system raportowania niebezpiecznych miejsc, gdzie piesi są narażeni na ryzyko dla zapewnienia szybkiej reakcji i naprawy problemów.

Programy profilaktyczne: zajęcia dla dzieci i młodzieży, dotyczące bezpieczeństwa drogowego oraz przeciwdziałania uzależnieniom, przemocy i aspektom zdrowia psychicznego.

Monitoring środowiska: rozwój systemu monitoringu jakości powietrza, wody i gleby. Ochrona rezerwatu przyrody powinna być jednym z ważnych zagadnień, bo pełni kluczową rolę w zachowaniu różnorodności biologicznej, zachowaniu unikalnych ekosystemów oraz zapewnieniu przestrzeni dla dzikich zwierząt i roślin. Integracja ochrony rezerwatu przyrody z innymi działaniami samorządu, takimi jak planowanie przestrzenne czy rozwój turystyki ekologicznej. Wprowadzenie odpowiednich instrumentów prawnych i współpracy z innymi instytucjami będzie istotne w zapewnieniu skutecznej ochrony rezerwatu przyrody, z uwzględnieniem dobra mieszkańców.

Bezpieczeństwo komunikacji: inwestycje w infrastrukturę remonty i budowa dróg, chodników oraz usprawnienie i rozwój transportu publicznego, odpowiednio oznakowane oraz wydzielone chodniki i zwiększona liczba przejść dla pieszych w miejscach o dużym ruchu pieszych, szczególnie wokół szkół, przedszkoli; wprowadzenie inteligentnych sygnalizacji świetlnych.

Partnerstwa lokalne: Współpraca z lokalnymi społecznościami, szkołami, organizacjami non-profit i biznesem może pomóc w tworzeniu programów i inicjatyw mających na celu poprawę bezpieczeństwa i czystości w gminie, poprawę naszego otoczenia, komfortu mieszkańców oraz polepszenie wizerunku gminy.

Zwiększenie liczby miejsc w żłobkach, przedszkolach i szkołach jako przejaw dbałości o bezpieczeństwo i edukację najmłodszych mieszkańców gminy: Budowa nowej szkoły podstawowej, kolejnych przedszkoli i żłobka.

Wsparcie dla osób starszych i niepełnosprawnych: Rozbudowa sieci komunikacji publicznej oraz miejsc integracji.

Andrzej uważa, że każda wieś w naszej gminie powinna dysponować miejscami, w których społeczność lokalna może się integrować, bez względu na wiek. Muszą to być miejsca atrakcyjne zarówno dla dzieci, młodzieży, osób aktywnych zawodowo, jak i osób starszych. Jest osobą, która zdaje sobie sprawę z potrzeb lokalnej społeczności i jest gotów wnieść pozytywny wkład do rozwoju gminy.